TRAIN THE TRAINER

„PRAWDA W RUCHU“

Doskonalenie własnych kompetencji

INSPIRACJA, OPIEKA, PODSTAWY FILOZOFICZNE, SZKOLENIE SUPERWIZJA I POMOC ZAWODOWA DLA PROWADZĄCYCH USTAWIENIA

SZKOLENIE (stopień 3)

WROCŁAW / WARSZAWA

Podstawy szkolenia

Duchowe ustawienia rodzinne jako „filozofia stosowana“ i jako przeżywana „Naturalna Mistyka“, miłość do wszystkich i do wszystkiego, jak ją opisuje Bert Hellinger w książce pod tym samym tytułem („Natürliche Mystik”). Po drugie fenomenologiczna droga poznania, doskonale ujęta przez Bert‘a Hellinger‘a w książce „Wahrheit in Bewegung“ [Prawda w ruchu]. Po trzecie doświadczenie „nocy duszy“ i przejście przez tę noc w trakcie ustawień. Stała się ona dla Bert‘a Hellinger’a codziennym doświadczeniem i zabiera nas w niekończący się ruch odnowy.

Chcemy uchwycić i przekazujemy ducha pracy Bert‘a Hellinger’a. Zakres szkolenia krąży wokół jego filozofii i mentalności. Zależy nam bardzo na przekazaniu odmiennej praktyki w trakcie ustawień, zarówno w pracy indywidulanej jak i grupowej. Chcemy z uczestniczkami i uczestnikami pójść drogą odnowy, na której będziemy badać nasze dotychczasowe działanie i sami poddamy się wewnętrznemu oczyszczeniu. To, co zostanie nam podarowane na tej drodze, powinno wyjść od razu na dobre naszym klientom i ich rodzinom: „w służbie miłości i życia “ (Bert Hellinger).

Podstawowe cele i tematy szkolenia:

• Szkolenie w zakresie duchowych ustawień rodzinnych (Bert Hellinger) jako "filozofii stosowanej", jako przeżywanej "Naturalnej Mistyki" i jako „wiedzy o miłości” stosowanej do życia
  • Opieka i profesjonalne wsparcie dla osób prowadzących ustawienia
  • Pogłębienie i nauka na podstawie dziedzictwa duchowego pozostawionego nam przez Bert‘a Hellinger’a
  • Wzmocnienie tego, czego prowadzący ustawienia już się nauczyli i zintegrowali w swojej pracy
  • Doprowadzenie prowadzących ustawienia do odnowionej podstawy, do odnowy i pogłębienia w duchu i filozofii Bert’a Hellinger‘a Wprowadzenie do "nocy zmysłów, ducha i woli" (Bert Hellinger)
  • Nowa siła i inspiracja dla własnej wiedzy i własnego doświadczenia, poprzez powtórzenie i pogłębienie istotnych wglądów, również w praktyce
  • Wsparcie dla prowadzących ustawienia w kryzysach i w przypadku syndromu wypalenia
  • Pomoc dla „bezradnych osób pomagających“ w formie superwizji i osobistych ustawień
  • Poszerzenie własnych kompetencji za pośrednictwem fenomenologicznej drogi poznania
  • Skupienie, pustka, modlitwa, cisza – jak można je osiągnąć, co je nam zakłóca
  • Poszerzanie i przekraczanie granic działania, sumienia i miłości