parallax background

GERHARD WALPER w Polsce

na zlecenie Berta Hellingera od 2005 roku do jego śmierci w 2019

Gerhard Walper
Prowadzący ustawienia rodzinne, doradca przedsiębiorców, wiodący trener ustawień na całym świecie.

Gerhard Walper należy do szczególnej grupy wykładowców, którzy zostali wybrani i wykształceni bezpośrednio przez Bert’a Hellinger’a. Przez 25 lat towarzyszył on Bert’owi Hellinger’owi, bezpośrednie spotkania i wymiana przez ten długi okres czasu ukształtowały go i wzbogaciły. Stał się on jedną z wiodących osób prowadzących ustawienia i jednym z wiodących trenerów na całym świecie, świadkiem całej odbytej drogi ustawień rodzinnych. W wyjątkowy sposób przekazuje on dzisiejsze duchowe ustawienia rodzinne, z pełnym szacunkiem dla założyciela Bert’a Hellinger’a i jego nowatorskich wglądów.

parallax background
W mojej pracy czuję się bardzo związany z Bert’em Helliner’em. Możliwość spotkania z nim, z jego mądrością i miłością napełniają mnie wielką wdzięcznością. Czuję się zobowiązany w stosunku do jego dzieła i jego ducha. Sprawia mi dużą radość nauczanie i dalsze rozwijanie ustawień rodzinnych zgodnie z jego ideą w sposób nowy, spokojny i wycofany.

Gerhard Walper

Gerhard Walper przybył do Polski po raz pierwszy razem z Bertem Hellingerem, w listopadzie 2004 roku, na drugie warsztaty Berta Hellingera w Polsce, zorganizowane przez Zenona Mazurczaka i Ewę Foley. W tym czasie prace ustawieniową w Polce prowadziła już Maria Senftleben-Gudrich, która zaproponowała Gerhardowi Walperowi przeprowadzenie pierwszego warsztatu ustawień, co miało miejsce w Gdańsku - grudzień 2004 - organizacja Ewa Tuszer. Przedsięwzięcie to ukoronował odzew ze strony uczestników i głębokie poruszenia szczególnie w tych ustawieniach, których tematem były pokój i pojednanie Polaków i Niemców, ofiary i sprawcy, trauma wojenna, prześladowania i przesiedlenia